Inwestuj w akcje lub kryptowaluty! To się opłaca!

Inwestowanie na Giełdzie Papierów Wartościowych jest w znacznym stopniu podobne do inwestycji w kryptowaluty. Obie giełdy działają bowiem na podobnych schematach, choć rynek kryptowalut jest znacznie bardziej chaotyczny i często – niezrozumiały. Z drugiej strony coraz częściej słyszy się o osobach, które w obu obszarach odniosły spory sukces, co tylko świadczy o tym, że wszystko jest możliwe. Jak więc inwestować w akcje, a jak w kryptowaluty? I czym oba te tematy różnią się od siebie? Cóż, zacznijmy od początku.

Giełda Papierów Wartościowych

Kryptowaluty vs tradycyjna giełda

Rynek akcji giełdowych oraz kryptowalut wiąże jeden i ten sam schemat – można na nich zarobić olbrzymie pieniądze. Handel kryptowalutami przy odpowiedniej strategii potrafi uczynić przeciętnego inwestora milionerem. Wiąże się to jednak z koniecznością nabycia doświadczenia i sporej wiedzy na temat rynku. W przeciwieństwie do tradycyjnej giełdy, inwestycje w kryptowaluty są znacznie bardziej ryzykowne – rynek ten jest bowiem bardziej chwiejny i chaotyczny.

Inwestowanie w kryptowaluty warto zacząć od dokładnego wgryzienia się w rynek. Aktualne informacje o danych rynkowych możemy śledzić na takich portalach internetowych, jak CoinJournal. Dołóżmy do tego symulatory giełdowe, kursy, książki, opinie innych użytkowników, a krok po kroku zaczniemy budować podwaliny pod przyszły sukces.

Warto jednak pamiętać, że na kurs kryptowalut wpływa szereg szybko zmieniających się czynników. Mowa o ruchach wielkich korporacji, komentarzy znanych osób (pokazuje to świetnie przykład Elona Muska), wojnach, wydarzeniach o zasięgu globalnym. Każda mała rzecz może doprowadzić do spadku wartości kryptowaluty lub jej gwałtownego wzrostu. W konsekwencji, bieżący i skrupulatny monitoring rynku jest koniecznością. Sam proces transakcyjny nie jest jednak trudny – wystarczy odpowiednia platforma, konto, wpłacenie odpowiednich środków i założenie portfela, w którym będziemy mogli chomikować naszą kupioną kryptowalutę.

Inwestycja w akcje

Inwestycja

W przypadku tradycyjnych inwestycji w akcje giełdowe sytuacja wygląda dość podobnie. Tutaj również liczy się wiedza i doświadczenie, choć poszczególne rynki są na pewno znacznie mniej chwiejne od rynku kryptowalut. Po założeniu rachunku inwestycyjnego w domu maklerskim i przelaniu na ten cel pewnych środków, możemy zacząć zabawę w gracza giełdowego.

W tym wypadku należy także zwrócić szczególną uwagę na podstawowe mechanizmy, jakie rządzą giełdą. Mowa o prawie popytu i podaży. Musimy umieć stwierdzić, kiedy nastąpi wzrost,a kiedy spadek zainteresowania danymi akcjami. Zdolność przewidywania zdarzeń jest absolutnie konieczna do prowadzenia sensownych inwestycji. Równie istotne jest pojęcie rynku byka i niedźwiedzia. Czyli zrozumienie momentu, kiedy wartość akcji rośnie przez dłuższy czas aż dochodzi do sufitu, by w końcu nie mieć związku z faktyczną jej ceną oraz przeciwnie – gdy ceny akcji spadają na sam dół, co skłania inwestorów do ich masowej wyprzedaży.

Dodaj komentarz